або
реєстрація Я забув свій пароль
1
користувач зараз на сайті
з них:
Гості1
Оцените работу движка

Що відповіла Україна на антинатівську пропаганду у Росії та Білорусі

На фоні проведення стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля-2021», яке відбувається в Україні з 22 по 30 вересня за участі підрозділів країн НАТО, у російському інформаційному полі лунають заяви від Путіна та Лукашенка щодо загрози від Альянсу й розвивається інформаційна операція з фейками по дискредитації цього заходу. Причому самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко робить заяви, які за своїм сенсом можна віднести до фейкових.          

Масла у вогонь антинатівської риторики у Росії та Білорусі додала заява Валерія Залужного щодо готовності України до вступу в НАТО.  

26 вересня головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що Україна втілює стандарти НАТО і готова до вступу до Альянсу.  Але для того, щоб Україну прийняли до НАТО, треба «політичне рішення».

Пряма мова Залужного:

«Тобто ми повністю вже фактично розробили оті стандарти, за якими виконує завдання НАТО. Але цього замало. Для того щоб ми стали НАТО, необхідне, на мою особисту думку, політичне рішення. Ми вже готові. Можемо так сказати».

 

У Путіна знову говорять про «червоні лінії»

Президент РФ Володимир Путін вважає, що розширення інфраструктури НАТО на територію України визначаються Москвою, як перетин її «червоних ліній». 

Речник президента Росії Дмитро Пєсков, ТАСС, 27 вересня:

«Тема потенційного розширення військової інфраструктури НАТО на територію України неодноразово згадувалася президентом Путіним... Президент Путін говорив, що це перебуває за межею тих самих червоних ліній, про які він неодноразово говорив раніше».

Про  «лінії» президент РФ вперше згадав у квітні цього року під час щорічного послання Путіна Федеральним зборам. Тоді він пригрозив Заходу жорсткою відповіддю на дії, які, на його думку, загрожуватимуть безпеці РФ.

Пряма мова Путіна:

«Сподіваюся, що нікому не спаде на думку перейти відносно Росії так звану червону межу. А де вона буде проходити – це ми будемо визначати в кожному конкретному випадку самі».

 

Лукашенка лякають в Україні вигадані  бази США

Самопроголошений президент Білорусі вигадав сам для себе відсутні в Україні бази НАТО й лякає цим своїх громадян. На нараді з силовиками 27 вересня Лукашенко заявив, що вони з президентом Росії Володимиром Путіним домовилися вдатися до спільних дій у відповідь на нібито «створення баз США в Україні».

«Особливу увагу – українській ділянці – що ми там будемо робити? Ви бачите, вони туди, в Україну, тягнуть натовські війська. Під виглядом навчальних центрів вони створюють фактично бази. Бази США створюють на Україні. Ясно, що нам треба на це реагувати. Ми з президентом Росії проводили та проводимо консультації з цього питання і домовилися, що там треба робити якісь дії. В іншому випадку ми завтра будемо мати прямо на кордоні Білорусі та Росії неприйнятну для нас ситуацію», – приводить висловлювання Лукашенка БЕЛТА.

Далі Лукашенко апелює нібито до точки зору українського народу, який має чогось бути проти НАТО:

«На жаль, керівництво України – вони наплювали на власний народ і вони не чують, що ми висловлюємо ці заклопотаності».

 

Відповідь України

Глава МЗС України Дмитро Кулеба прокоментував на каналі ICTV заяви Лукашенка щодо вигаданих баз НАТО. Очільник МЗС порівняв висловлювання самопроголошеного президента Білорусі з відомим фейком про «розіп’ятого хлопчика у Слов’янську»:     

«Це сигнал про те, що у нас з'являється 1000 кілометрів загрози. Пам'ятаєте, як російська пропаганда придумувала розп'ятих хлопчиків? Так само Лукашенко буде придумувати якісь суперсхрони та диверсантів на українській території».

І щодо «червоних ліній» Путіна Кулеба дав відповідьПряма мова очільника МЗС України: 

 

«Червоні лінії» Путіна обмежуються територією РФ. З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи». 

 

Останні соціологічні дослідження щодо вступу України до НАТО

На тлі пропагандистської істерії, направленої проти України та НАТО у Росії та Білорусі, соціологічна компанія Socis провела дослідження щодо ставлення громадян України до вступу до Альянсу. Згідно з дослідженням, переважна більшість українців підтримує вступ до НАТО.

Якби зараз був би проведений референдум, за вступ до НАТО проголосувало б 57,4% українців. Проти – менше третини (29,3%), 10,7% - не визначилися, 2,6% - не брали б участі у референдумі.  


Додати коментар
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив


Говорячи про Україну під час прес-конференції, Лукашенко повторював тези Кремля.

Говорячи про Україну під час пресконференції, самопроголошений президент Білорусі Лукашенко повторював тези, сформульовані ще кілька років тому в

11-08-2021, 19:45, В Україні
Наслідки «пушилінізації» Лукашенка

Говорячи про Україну під час пресконференції, самопроголошений президент Білорусі повторював тези, сформульовані ще кілька років тому в Кремлі. Торік

11-08-2021, 15:04, В Україні
Зворотний бік російської армії

У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна. Такі спільні навчання - це ще один важливий крок

18-06-2021, 21:35, В Україні
Російський есмінець «Лідер» як символ деградації російських військових технологій

Вперше про перспективний ескадрений міноносець проєкту 23560 «Лідер» заговорили в 2009 році. Відтоді цей есмінець, що «не має аналогів в світі»,

21-06-2021, 12:28, В Україні
Військові навчання «Захід-2021» - це підготовка до анексії Білорусії

Сорок років тому Росія використовувала масштабні військові навчання, щоб налякати комуністичних лідерів Польщі – вони мали розправитися з

15-09-2021, 20:54, ---