або
реєстрація Я забув свій пароль
1
користувач зараз на сайті
з них:
Гості1
Оцените работу движка

Дипломатичне «поле бою» між Україною та Росією в ООН: що відбувалося

Росія використовує різні міжнародні площадки для заперечення своєї агресії проти України та просування тез своєї пропаганди. Однією з таких площадок є ООН та зокрема Генеральна асамблея, яка зараз працює. Україна використовує її, щоб донести свою позицію щодо агресивних дій РФ. Росія намагалася уникнути обговорення тем, пов’язаних з її агресивними діями.        

Генеральна асамблея ООН є головним дорадчим органом Організації Об'єднаних Націй. Щорічно Генасамблея ООН збирається на свою чергову сесію, яка відбувається з вересня до грудня.

Порядок денний поточної сесії обговорюється на початку, і делегація Росії ще 21 вересня намагалася прибрати звідти пункт щодо ситуації на сході України та у Криму. Їй тоді це не вдалося, бо 71 країна проголосувала проти. Росія змушена була відповідати на звинувачення, які лунали на її адресу. При цьому в традиційній для себе манері представники російської делегації звинувачували всіх в «антиросійській пропаганді» й одночасно просували свої пропагандистські тези.       

Що відбувалося      

Практично всі російські пропагандистські видання цитують виступ члена російської делегації в ООН Дениса Лозинського від 6 жовтня, який заперечує відповідальність РФ за виконання Будапештського меморандуму.

Москву звинувачували у тому, що вона порушила умови цього документу від 1994 року, по якому Росія мала б гарантувати Україні безпеку.

Директор департаменту міжнародної безпеки МЗС України Володимир Лакомов звинуватив Росію в «кричущому порушенні положень» Будапештського меморандуму у зв'язку з анексією Криму. На що представник делегації РФ в ООН Лозинський почав вигадувати нові виправдання щодо невиконання Росією своїх зобов’язань:

«Положення цього документа не поширюються на обставини, що стали наслідком дій внутрішньополітичних або соціально-економічних чинників. Росія не брала на себе зобов'язання примушувати частину України залишатися в її складі проти волі місцевого населення».

Насправді в документі, повна назва якого «Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї», прописані чіткі зобов’язання РФ та інших країн-підписантів і не вказані жодні виключення.

Ось перелік деяких зобов’язань: 

   «поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України»

 

   «зобов'язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності  України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти  України…»

   «зобов'язання згідно з принципами Заключного акта НБСЄ (994055) утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги…»


Додати коментар
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив


Гібридна анексія і примусова паспортизація: як Путін використовує Донбас для виборів до Держдуми

Москва веде своїх бойовиків, які воювали проти України на Донбасі, до Держдуми. Вже тривалий час Кремль насильницьким методом змушує жителів

13-09-2021, 10:28, В Україні
«Кримська платформа» - як новий міжнародний майданчик для досягнення деокупації АР Крим

Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на

17-08-2021, 20:39, В Україні
Росія скаженіє від створення «Кримської платформи»: 42 країни світу вимагають повернути півострів Крим в Україну!

На даний час Росія всіляко протидіє спробам України актуалізувати питання незаконної окупації Криму шляхом створення Кримської платформи, саме це

17-08-2021, 20:43, В Україні
Військові навчання «Захід-2021» - це підготовка до анексії Білорусії

Сорок років тому Росія використовувала масштабні військові навчання, щоб налякати комуністичних лідерів Польщі – вони мали розправитися з

15-09-2021, 20:54, ---
Не зважаючи на «військову міць» Росія не змогла забезпечити своїх військовослужбовців базовими речами військового побуту

Під час навчань "Захід 2021" стався масовий спалах дизентерії серед військовихМасштабні військові навчання, які стартували лише 9 вересня, постали

15-09-2021, 21:01, У світі